Bioenerji Seansları Nasıl Uygulanır?

Bioenerji seansları nasıl uygulanır?

Bioenerji seansları, ayakta, oturarak ya da sedye üzerinde yatarak, sessizlik içinde, bioenerji uzmanının ellerinden danışanın bedenine enerji aktarımı yoluyla yapılır.

Danışanın şikayeti ne olursa olsun, bioenerji uzmanı bedenin bütün enerji merkezleri ve enerji meridyenleri üzerinde çalışarak, bedenin, fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal ve enerjetik olarak,tedavisine ve iyileşmesine yardımcı olur. Bütünsel çalışma bu şekilde yapılır.

Seans sırasında konuşulmaz ve bedende oluşan değişimler ve belirtiler gözlemlenir,

Bu belirtiler genellikle derin bir gevseklik ve sakinlik hissiyle birlikte vücutta titresimler, el, yüz, ayaklar, kollar ve bacaklarda serinlik, sicaklik, karincalanma, kaslarda seyirme ya da kasilma gibi hislerdir ve kişiye ve ana özel tecrübelerdir. Her seansta farklı duyumlar olabilir.


Her seans yaklasik 1 saat surer. Bir seans 3 ana aşamadan oluşur.

  • Eklem bölgelerindeki kireçlenmelerin ve blokajların fiziksel hareketlerle çözülmesi
  • Nefes çalışması
  • Bioenerji aktarımı
    • Temassız (dokunmadan) bioenerji aktarımı
    • Temaslı bioenerji aktarımı. Eller; enerji merkezleri ve bolkajlar üzerine dokunarak enerji aktarımı gerçekleştirilir. Gerekli durumlarda uygulanır, danışan tarafından temas istenmezse uygulanmayabilir.


Unutulmamalıdır ki danışanın sürece dahil olmadığı, iyileşmeye inancı olmadığı bir şifa çalışmasının başarıya ulaşması mümkün değildir.

Bu yüzden danışanların; seanslarda öğretilen nefes çalışmaları ve fiziksel egzersizleri günlük olarak yapmaları tavsiye edilir. Bu çalışmalar iyileşme sürecini hızlandırır ve herşeyden önemlisi, danışan; kendi kendine uygulayabileceği, ömür boyu sağlıklı kalmasını sağlayacak yöntemleri öğrenmiş olur.

0532 232 34 43

Sorunuz mu var? Bizi şimdi arayın

Sorunlarınız ve sorularınız hakkında yardım yada bilgi almak için arayınız.

Bize Ulaşın