Bioenerji Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Görünmez Enerji Nedir?


Rus bilim adamları tarafından yönetilen bilimsel deneylere dayanarak, Semyon Kirlian; fotoğrafladığı insanların,hayvanların ve bitkilerin ultrahassas bir kamera yöntemiyle fiziksel bedenin etrafındaki renkli ışık enerji alanını göstermiştir.Enerji alanı (Aura) görülebilir fiziksel bedene nüfuz ederek, cilt yüzeyinden yaklaşık 8 yada 10 cm yayılır. Kirlian fotoğrafçılığındaki deneyler, fiziksel olarak hastalık ortaya çıkmadan beden enerjisindeki ilk görünen hastalıklı enerjiler de ortaya çıkarmıştır. Bir kişinin olumlu yada olumsuzd üşünceleri ve hisleri,beden enerjisini önemli ölçüde etkilemektedir.

Pozitif ve Negatif Enerji Nedir?


Pozitif enerji, insanda mevcut olan olumlu bir enerjidir. Pozitif enerjisi normal düzeyde olan insanlar; son derece ılımlı, sağlıkları yerinde ,etrafa neşe saçan insanlardır .Bu insanlar, zihinsel olarak sağlıklıdır ve hayatlarında stres diye bir problemleri yoktur.

Negatif enerji de, vücutta hastalıklı olan bölgelerin ürettiği olumsuz enerjidir. Çok stresli insanlar,ağır travma geçirenler, beyninde devamlı olumsuz düşünceler üreten bu türde insanlar çeşitli ağrı ve psikolojik rahatsızlıklar duyarlar. Negatif enerjinin ortadan kalkması için her şartta ilk önce tıbbi tedaviye, eğer çare yok ise alternatif tıbba başvurulmalıdır.

Enerjiyi Hissetmek ve Görmek Mümkün müdür?


Enerjinizi hissetmek istiyorsanız ; rahat ettiğiniz bir yere oturun.Gözlerinizi kapatın ve gevşeyin. Hiç bir şey düşünmeyin.Ellerinizi 15-20 saniye kadar birbirine sürtün. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde 10 cm den çok olmamak şartı ile, karşılıklı tutun. Yirmi saniye sonra biraz ellerinizi uzaklaştırın. Hemen ellerinizi yavaş, yavaş yaklaştırmaya çalışın. Ellerinizin arasında çok hafif bir basınç hissedeceksiniz. Bu basınç sizin enerji sınırınızdır.

Enerjinizi görmek istiyorsanız; loş bir odaya gidin.Rahat bir şekilde oturmaya çalışın. Ellerinizi hızla 20 saniye kadar birbirine sürtün. Ellerinizi ,yine avuç içleri birbirine bakacak şekilde 5-6 cm de tutarak avuç içlerini ileri geri oynatmaya başlayın. Bu ara,ellerinizin arasına odaksız bir şekilde bakın. Enerji sınırını, dumanlı bir şekilde göreceksiniz.

Enerji Sistemimiz Neden Bozulur?


Bizler doğal varlıklarız. Doğada yaşamak üzere programlanıp yaratıldık. Doğamıza uygun olmayan yaşam tarzı en önemli sebeptir.

Ayrıca; hergün elektrik enerjisine maruz kalanların vücutlarında bulunan enerji dengesinin zamanla bozulduğu tespit edilmiştir. Cep telefonu,devamlı bilgisayar başında kalmak v.s. enerjimizi en alt seviyelere düşürmektedir.

Tıbbi tedavi yapılırken biyoenerji seanslarına devam edebilir mi?


Tıbbi tedaviye paralel olarak biyoenerji seanslarına devam edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Aksine vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden olumlu etkisi olur. Kullanılan ilaçların, biyoenerji yöntemiyle enerji temizliği yapıldığı zaman ilaçların yan tesiri en düşük seviyeye iner ve ilacın vücuda olumlu şekilde etki etmesini sağlar.

Ameliyattan önce ve sonra biyoenerji seansı uygulamasının faydası vardır. Hastanın enerji düzeyinin yükseltilmesini sağlamaktadır. Hekimlerle birlikte ortak çalışma yapılması başarıyı arttırmaktadır.